Ako byť eko?

Prečo chcieť byť ekologický?

Celý svet sa mení. Menil sa už dávno pred tým, ako po Zemi chodili ľudia, ale to, ako sa mení pod našimi nohami, resp. rukami je v histórii našej modrej planéty bezprecedentné. Preto by sme sa mali snažiť aspoň po malých krokoch zmenšovať náš negatívny dopad na životné prostredie.

Byť viac ekologický nie je zložité. Stačí zmeniť zlozvyk za dobrý zvyk. Napríklad nahradiť plastové slamky tými ekologickými. Preto.

Lebo je to ľahké. Je ľahšie odpad nevytvoriť, ako ho následne recyklovať. Nepotrebujete každý deň na nákup v obchode novú igelitovú tašku, ak viete roky používať kvalitnú plátenú tašku. Presne, preto.

Pretože svet sa mení, a ak sa nezmeníte aj vy, spoločnosť vás odsúdi. Skúste začať uvažovať ekologicky a zistíte, že medzi vašimi zákazníkmi, či obchodnými partnermi je mnoho takých, ktorí ocenia, že vám to nie je jedno. 

Používanie ekologických predmetov vás ešte stále dokáže odlíšiť od konkurencie. Získajte náskok, kým sa z toho stane norma. Preto si túto šancu nenechá újsť žiadny dobrý marketér či stratég.

Ktoré výhody sú naozaj dôležité? 

Ste inovatívny a odvážny. Zaujímate sa o svoje okolie a záleží vám na tom, aký svet necháte pre budúce generácie. Ak sa stotožňujete s týmito tvrdeniami, tak nasledujúce riadky nie sú pre vás, ale pre tých, ktorí sa ešte nerozhodli.

Z marketingového hľadiska získate náskok pred konkurenciou. Ako aj pri iných dôležitých zmenách, tak aj prechod k ekologickejšej spoločnosti je len pozvoľný a hlavne veľké spoločnosti fungujú na zotrvačnosti. To dáva mnohým menším spoločnostiam šancu na odlíšenie sa a pritiahnutie klientely, ktorej sa práve pomalší prístup nepáči a budúcnosť chcú žiť už teraz.

Ekologické predmety častokrát znižujú náklady. Nemusí to byť zjavné hneď "na prvú signálnu", ale už len tým, že tvoríte menej odpadu, platíte za neho menej. Nehovoriac o kompostovateľných predmetoch ako sú jedlé slamky, ktoré poslúžia na vlastnej záhradke.

Nesmieme zabudnúť ani na praktické výhody ekologických predmetov. Každý kto nosí so sebou textilnú tašku, zistil, že ju môže použiť nie len v rámci každodenných nákupov. Taká taška sa hodí na obalenie krehkých vecí, či na prenesenie tých ťažkých. Častokrát je na mieste, kde nemáte možnosť obstarať si inú tašku a tak tá plátená príde mimoriadne vhod.

Radi Vám poradíme a vyberieme pre Vás
ten najekologickejší produkt.

ekologicke produkty adresa Ružomberská 6, Bratislava

Napíšte nám!

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov podľa §38 zákona GDPR.

Ďakujeme
za Váš dopyt

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Chyba

Niekde nastala chyba. Prosím obráťte sa na nás prostredníctvom e-mailu.

Odoberajte naše novinky!

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov podľa §38 zákona GDPR.

Ďakujeme
za Váš e-mail

Chyba

Niekde nastala chyba. Prosím obráťte sa na nás prostredníctvom e-mailu.